Ekovata, kas tai?

Ekovatos savybės

Turite klausimų ar sunku nuspręsti koks tinkamiausias šiltinimo būdas tiktų jums?

Biri eko vata – ilgaamžė ir sertifikuota medžiaga

Tinkamai eksploatuojant pastatą, ekovata nepraranda savo savybių visą pastato „gyvavimo“ laiką. Ekovatai suteikiama ilgalaikė garantija.

Biri pučiama mineralinė vata puikiai išsprendžia šilumos, garso izoliavimo bei atsparumo ugniai klausimus.

Nedegi

Dėl boro junginių ekovata nedega ir nesilydo, tik lėtai rusena. Gaisro metu neišskiria nuodingų dujų. Reakcijos į ugnį koeficientas – A1.

Termoizoliacinės birios ekovatos savybės

Ekovata puikiai sulaiko šilumą – jos skaičiuojamasis šilumos laidumo koeficientas λ=0,038 W/mK. Pastatą apšiltinus ekovata, sutaupomos šildymui skirtos išlaidos, o Jūsų namai bus šilti ir jaukūs.

Puikiai reguliuoja drėgmę patalpoje

Smulkiaplaušė ekovatos drėgmė priklauso nuo ją supančios aplinkos, t. y. jos drėgmė keičiasi kaip ir medienos. Pralaidumas vandens garams MU-1. Ekovata priima ir išgarina drėgmę, taip sukurdama pastate „sveiką aplinką“. Keičiantis santykinei oro drėgmei, drėgmė patenka ant viršutinio ekovatos sluoksnio, jos plaukeliai sulimpa tarp savęs, sudarydami ploną plėvelę, kuri neleidžia orui patekti į ekovatą. Todėl, šiltinant namą, dažniausiai nebūtina naudoti drėgmę izoliuojančias plėveles.

Aukštas biologinis atsparumas

Sudėtyje esantys boro junginiai apsaugo ekovatą ir su ja besiliečiančias konstrukcijas nuo puvimo, pelėjimo ir grybelinių ligų. Joje negyvena ir nesiveisia vabzdžiai ir graužikai.

Ekologiška medžiaga

Ekovata laikoma viena ekologiškiausių termoizoliacinių medžiagų pasaulyje, kuri nedaro jokio neigiamo poveikio aplinkai bei žmogaus sveikatai. Ekovata gaminama iš perdirbto popieriaus, kitaip tariant, iš medienos. Taip pat ji pati gali būti perdirbama. Jos gamybai nereikia didelių energijos sąnaudų lyginant su kitų termoizoliacinių medžiagų gamybos sąnaudomis. Taigi, pasirinkdami ekovatą, prisidedate prie aplinkos saugojimo ir tausojimo.

Puiki garso izoliacija

Smulkiaplaušė ekovatos struktūra efektyviai užpildo visus tarpus, plyšius ir sunkiai prieinamas vietas, o susidaręs ištisinis sluoksnis užtikrina aukštą garso izoliacijos lygį.

Šiltinimui biria ekovata naudojami du būdai

Specialia įranga išpurenta ekovata yra įpučiama į oro tarpus, pastoges, ertmes po grindimis, į ertmes virš lubų. Atviriems paviršiams naudojamas sausasis ekovata šiltinimo būdas. Biria ekovata taip pat šiltinami horizontalūs paviršiai: palėpės grindys, perdangos. Šlapiuoju šiltinimo biria ekovata būdu šiltinamos vidaus ir išorės sienos.

Ar žinote kuo skiriasi ekovata nuo įprastos akmens vatos?

Mūsų namai susiduria su vibracija, vibracija sukeliama transporto priemonių, laiko poveikiu, bei kitais veiksniais. Todėl laikui bėgant akmens vata susmunka palikdama laisvus oro tarpus, o taip prarandama šiluma.

Tuo tarpu pasirinkdami ekovatą šią problema išspręsite. Ekovata ne tik puikiai sukimba su dengiamu paviršiumi, taip užpildydama smulkiausius plyšelius, sudarydama vientisą besiūlį izoliacijos sluoksnį, bet tuo pačiu ji yra ir ilgaamžiškesnė už akmens vatą.

Šiltinimo akmens vata susėdimo testas

Nusprendėte savo pastato šiltinimui rinktis birią ekovatą turime Jums patrauklų pasiūlymą.